A fürdőszoba és a WC helységek felújítása a részleges lakásfelújítás egyik kiemelten speciális területe.
A megrendelők egymásnak adják egy-egy megbízható, szakmája valamennyi titkát ismerő kőműves nevét.
Évszázadok óta a kőműves munkája egyfajta bizalmi munka.
Ez a munka határozza meg az összes többi felújítási munka alapját, s így azok színvonala is nagymértékben a kőműves munkájától függ. A kőműves az, akinek munkája során a rajzasztalon elképzelt tervből valóságos szerkezet lesz.
Ő osztja fel a teret, majd készíti el a jövendő épület testét, meghatározva ezzel az őt követő többi szakember tevékenységét és az épület használóinak leendő életterét.
A kőműves szakma sokrétűségét úgy érthetjük meg a legjobban, ha elképzeljük egy épület létrejöttét: amikor a földmunkák elkészültek, a kőműves kitűzi az alapok helyét, majd elhelyezi a lefolyócsöveket és lebetonozza az alapokat. Erre kerülnek a pinceszint fő- és válaszfalai, majd a pincefödém. Ennek a szakasznak az utolsó, látványos fázisa a födémbetonozás.
Amikor a földfelszín alatti épületrész kész, akkor kezdődik a földszint falainak felépítése, majd az ajtó- és ablaknyílások boltozatának ül. áthidalásának elkészítése. A szintmagasság elérése után lassan megépítik az első közbeiktatott födémet. A födém ki zsaluzása és a támasztékok eltávolítása után megépítik a válaszfalakat.
A lépcsők beépítése szintén a kőműves feladata, míg ő ezen dolgozik, az ácsok már javában a tetőt készítik. A falazás és födémezés után közvetlenül kerül a falakra a külső és belső vakolat.
Az épület kívülről látható felületét a külső vakolat adja meg, amely nagyban meghatározza az épület megjelenését.
Ha elkészült az épület, a kőműves átélheti azt a nagyszerű élményt, hogy valami igazán maradandót alkotott! Legközelebb a munkájára már csak a befejező szakemberek (fűtésszerelők, burkolók) távozása után lesz szükség, ugyanis ő javítja ki a szerelési munkák során keletkezett sérüléseket a falakon és a födémben.